AUTORIAI
2005 metais sukurtas muzikinis spektaklis „Pasakų medis“ buvo specialiai arenai kuriamas didelės apimties muzikinis spektaklis visai šeimai. Muziką kūrė džiazo pianistas, Muzikos akademijos profesorius Artūras Anusauskas, o libretą ir eiliuotą tekstą – laidų ir renginių vedėjas Andrius Rožickas.

Projekto rengėjai, pasitelkę pačius pajėgiausius kūrėjus, siekė pasatyti naują originalų (ne adaptaciją) spektaklį šeimai ir suteikti galimybę lietuvių autoriams sukurti didelės apimties scenos veikalą jaunajam žiūrovui.

Muzikinėje pasakoje susitinka daugiau kaip dvidešimt populiariausių pasakų herojų – Pelenė, princas, Snieguolė, Batuotas katinas, Coliukė, ragana, trys paršiukai ir kiti, kuriems pagrindinė herojė – mergaitė – padeda surasti pasimetusias laimingas pasakų pabaigas.
Muzikologė Jūratė Kučinskaitė taip apibūdina profesorių Artūrą Anusauską: „Vienas ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų solistų, grupių lyderis ir kompozitorius. Savo simpatijas nuolat dalijantis tarp džiazo ir akademinės muzikos, kūryboje elegantiškai derina džiazo bei akademinės muzikos raiškos priemones. Pianistas išsiskiria skambesio estetika, virtuoziškumu, klasikinių fortepijoninių džiazo stilių išmanymu bei neretai polifonizuotu melodinių linijų plėtojimu, per kurį skverbiasi akademinė logika.“

Savo muzikos stilistiką kompozitorius perkėlė ir į šį muzikinį spektaklį. Nors spektaklis skirtas jaunajam žiūrovui, tačiau anaiptol tai nėra „vaikiška“ muzika kaip ji suprantama plačiąja prasme.

21 kūrinys, iš kurių 7 kūriniai skirti vaikų chorui, 5 duetai, 8 kūriniai atliekami solo arba pritariant chorui, tarp kūrinių yra eiliuoti vaidybiniai intarpai, apjungiantys viską į vieną siužetinę liniją. Daug masinių scenų, sudėtingos choreografijos, įdomių techninių sprendimų, kuriais ir žiūrovai įtraukiami į veiksmą.

Artūras Anusauskas

Kompozitorius
Visai kitame amplua prisistato laidų ir renginių vedėjas, scenaristas Andrius Rožickas. Nors labiau žinomas kaip laidų vedėjas, reklamų kūrėjas, vaizdo, muzikos ir televizijos projektų scenaristas ir režisierius bei renginių vedėjas ir net aktorius, Andriaus sugalvota istorija ir tekstai žavi jo nestandartiniu mąstymu, penkiasdešimtmečių kartai būdingomis potekstėmis, lengva ironija, subtilia lyrika. Mažieji šioje istorijoje sutiks visus gerai žinomus personažus, o suaugusieji gali pamąstyti, kokias paslėptas mintis norėjo perduoti autorius. Tai graži, spalvinga, bet pamokanti istorija, kuri įdomi tiek mažiems, tiek dideliems, kurioje yra daug žinomų personažų ir netikėtų siužeto vingių.

Andrius Rožickas

Siužeto ir eiliuoto teksto autorius
TAPK PARTENERIU, 
RĖMĖJU
PRISIJUNK 
PRIE KOMANDOS
KONTAKTAI
© PASAKŲ MEDIS 2022. 
 Visos teisės saugomos